• większa czcionka
  • mniejsza czcionka
  • zmiana kontrastu
Menu

Aktualności

Otrzymaj dofinansowanie na zakup komputera, notebooka, oprogramowania specjalistycznego m.in. powiększającego i udźwiękawiającego, sprzętu brajlowskiego lub lektorskiego  oraz uzyskaj 100% pokrycia kosztów szkolenia.

Proponujemy konsultacje i profesjonalne wsparcie merytoryczne przy wypełnianiu wniosków w programie Aktywny Samorząd 2016.

TOP FOCUS to gwarancja osiągnięcia oczekiwanych efektów - inwestuj w swoją przyszłość MĄDRZE!

Witamy

Poznaj nas. Fundacja Challenge Europe

Jesteś na stronie internetowej fundacji Challenge Europe. Zrobiłeś tym samym pierwszy krok, aby coś zmienić w swoim życiu. Chcemy, aby Twoje życie stało się ciekawsze i bardziej pełne. Rolą Fundacji Challenge Europe jest pomoc ludziom wykluczonym. Przez wykluczenie rozumiemy bardzo wiele. 

To może być niepełnosprawność, to może być bezrobocie. Czasem jest nim zwykły brak nadziei, że w życiu może się coś udać. Sprawia on, że zamykamy się w czterech ścianach, uciekamy przed światem. W Fundacji Challenge Europe wierzymy, że w każdym w nas tkwi potencjał i energia, którą możemy uwolnić.

Skąd to wiemy?

- Korzystam z siłowni od ponad dwudziestu lat, pływam i nurkuję, chodzę po górach i skaczę ze spadochronem. Zjeżdżam na snowboardzie i znam kilka niepełnosprawnych osób, które robią to również, a nawet więcej. 
  
Można - jeśli tylko się chce – mówi Tomasz Krzyżański, szef Fundacji Challenge Europe. Tomasz jest osobą niedowidzącą. Kiedy patrzy przed siebie, widzi tylko mniej lub bardziej określone kształty. 

– Kiedy patrzę na życie, widzę mnóstwo możliwości, aby się rozwijać. Życie jest piękne, dlatego nie znoszę barier, które przeszkodziłyby mi poznać w pełni jego smak – mówi. 

To dlatego zainicjował stworzenie Fundacji Challenge Europe. 

– Chcę, aby fundacja była energetyczną przestrzenią, która zawsze zaczyna się od naszej głowy, myśli, marzeń – mówi.

Do takiej przestrzeni zapraszamy.