Nowy projekt dla osób oddalonych od rynku pracy z województwa mazowieckiego

"Nowy rozdział"

Projekt "Nowy rozdział" realizowany jest przez Fundację Challenge Europe w partnerstwie z Gminą Michałowice/GOPS w Michałowicach.

Realizacja projektu odbywa się w ramach Osi Priorytetowej RPO WM 2014-2020 IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem A1.1. Poddziałanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Wsparcie udzielane z Funduszy Europejskich.

Okres realizacji projektu: 01.04.2023 - 31.12.2023

Dofinansowanie projektu z UE: 1 363 067,80 zł

Fundacja Challenge Europe zaprasza mieszkańców woj. mazowieckiego, w szczególności obywateli Ukrainy i osoby z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w projekcie "Nowy rozdział."

O projekcie

Celem głównym projektu jest wzrost samodzielności oraz zwiększenie zdolności do zatrudnienia min. 54 osób dorosłych, oddalonych od rynku pracy z województwa mazowieckiego, w tym obywateli Ukrainy i osób z niepełnosprawnościami, dzięki realizacji indywidualnego i kompleksowego wsparcia w postaci usług aktywnej integracji, w ramach współpracy międzysektorowej, w term.do 31.12.2023 r.

Uczestnikami i uczestniczkami projektu będzie 60 dorosłych i niepracujących osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, tj.osób korzystających ze świadczeń z pomocy społ. zgod. z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej lub kwalifikują się do objęcia wsparcia pomocy społecznej.

Projekt jest skierowany wyłącznie do osób:

1. Doświadczających wielokrotnego wykluczenia, rozumianego jako wykluczenie z powodu więcej niż jednej z przesłanek, o kt.mowa w rozdziale 3 pkt 15 "Wytyczne w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego (...)", osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, osób z niepełnosprawnością sprzężoną, osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym z niepełnosprawnością intelektualną i z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

2. Obywateli Ukrainy w rozumieniu zapisów RK.

W ramach wsparcia oferujemy:

• podniesienie kompetencji społecznych poprzez wsparcie psychologiczne, specjalistyczne, treningi umiejętności społecznych oraz warsztaty rozwoju osobistego w projekcie;

• wzmocnienie potencjału zawodowego poprzez kursy, szkolenia i staże zawodowe oraz pośrednictwo i treningi pracy w projekcie;

• zwiększenie zdolności do zatrudnienia dzięki realizacji indywidualnego i kompleksowego wsparcia w postaci usług aktywnej integracji, w ramach współpr.międzysektorowej;

Dokumenty rekrutacyjne:

Biuro Projektu