"Podkarpacki start zawodowy" - odblokowanie własnych możliwości!

Fundacja Challenge Europe rozpoczęła projekt „Podkarpacki start zawodowy”, realizowany w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 PRIORYTET 7/ FEPK.07 Działanie 7.4 Poprawa sytuacji na rynku pracy osób ubogich pracujących, oraz odchodzących z rolnictwa.

Informacje o projekcie:

Nr projektu: FEPK.07.04-IP.01-0026/23
Wartość Projektu: 878 653,10 PLN
Dofinansowanie Projektu z UE: 790 787,79 PLN
Okres realizacji projektu: 01.01.2024 – 30.06.2025

Cel projektu:

Głównym celem projektu jest poprawa sytuacji na rynku pracy 140  osób dorosłych, w tym osób z niepełnosprawnością,  zatrudnionych na podstawie umów krótkoterminowych, cywilnoprawnych, ubogich pracujących oraz odchodzących z rolnictwa, które uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze województwa podkarpackiego.

Odbiorcy projektu:

Grupę docelową stanowią osoby dorosłe (od 18r.ż), zatrudnione na umowa krótkoterminowych, cywilnoprawnych, ubodzy pracujący i osoby odchodzące z rolnictwa, które uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze województwa podkarpackiego w rozumieniu przepisów KC.

Wsparcie:

Działania:
1) Identyfikacja potrzeb – dla 100% uczestników
2) Szkolenia – dla 100% uczestników
3) Grupowe poradnictwo zawodowe  - dla 25% uczestników

Kryteria rekrutacji:

OBLIGATORYJNE:

• osoba dorosła

• pracująca/ ucząca się/zamieszkująca w województwie podkarpackim

• zatrudniona na umowie krótkoterminowej/cywilnoprawnej/ubogiej pracującej/odchodzącej z rolnictwa

• nieotrzymująca wsparcia jednocześnie w więcej niż 1 projekcie z zakresu aktywizacji społeczno – zawodowej

PREMIUJĄCE:

• kobiety
  • osoby w wieku 55+
  • osoby z niepełnosprawnością
  • osoby pracujące, które zamieszkują:
  • obszar miast średnich tracących funkcje społecznogospodarcze, (Przemyśl, Sanok, Jasło, Jarosław, Mielec, Krosno, Dębica, Nisko, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Przeworsk)
  • obszar objęty Programem Strategicznym Rozwoju Bieszczad (Czarna, Lutowiska i Ustrzyki Dolne – w powiecie bieszczadzkim, Baligród, Cisna, Lesko, Olszanica, Solina z s. w Polańczyku – w powiecie leskim, Komańcza, Tyrawa Wołoska, Zagórz – w powiecie sanockim, Bircza – w powiecie przemyskim)
  • obszar objęty Programem dla Rozwoju Roztocza (Miasto i Gmina Cieszanów, Gmina Horyniec-Zdrój, Miasto i Gmina Narol, Gmina Lubaczów, Miasto Lubaczów)
  • obszar objęty Inicjatywą Czwórmiast (gmina i miasto Nisko, miasto Stalowa Wola i miasto Tarnobrzeg).

W projekcie dla Uczestników przewidziano wsparcie w postaci:

- zwrotu kosztów dojazdu
- zwrotu kosztów związanych z opieką nad dzieckiem lub osobą zależną
- stypendia szkoleniowe.

Koszt usług szkoleniowych (odpłatność do uczestniczek/ów projektu– 200,00 PLN)

Biuro projektu Fundacji Challenge Europe

E-mail: biuro@fundacjachallenge.pl