Nowa szansa na lepszą przyszłość

Z radością informujemy, że wraz z  HDA - Centrum Szkolenia, Doradztwa Finansowego i Biznesu Hubert Durlik rozpoczynamy realizację projektu „Na początek KIS”. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027.

Cele projektu

Projekt „Na początek KIS” ma na celu zwiększenie zdolności do zatrudnienia oraz aktywnego udziału w życiu społeczno-zawodowym 60 osób od 18 roku życia, pozostających bez zatrudnienia. Wśród uczestników znajdą się co najmniej 10 osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, zgodnie z art.1 ust.2 ustawy z dn. 13.06.2003 o zatrudnieniu socjalnym. Projekt jest skierowany do mieszkańców województwa świętokrzyskiego, zamieszkujących wyłącznie tereny OSI KOF (Kielce oraz gminy: Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Morawica, Pierzchnica, Miedziana Góra, Piekoszów, Nowiny, Strawczyn, Zagnańsk, Górno, Masłów).

Działania w ramach projektu

W ramach projektu realizowane będą następujące działania:

1. Prowadzenie Klubu Integracji Społecznej – nowo utworzonego w m. Kielce.
  2. Diagnoza sytuacji problemowej oraz opracowanie i monitoring Indywidualnych Ścieżek Reintegracji (IŚR).
  3. Treningi kompetencji społecznych – wzmocnienie umiejętności interpersonalnych uczestników.
  4. Indywidualne poradnictwo psychologiczne – wsparcie psychologiczne dostosowane do potrzeb każdego uczestnika.
  5. Grupy wsparcia – wspólne działania i wzajemne wsparcie uczestników.
  6. Indywidualny jobcoaching – personalizowane wsparcie w zakresie rozwoju zawodowego.
  7. Szkolenia zawodowe – podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności zawodowych.
  8. Staże – praktyczne doświadczenia zawodowe w realnych warunkach pracy.
  9. Indywidualne pośrednictwo pracy – pomoc w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia.
  10. Indywidualny mentoring – długoterminowe wsparcie i doradztwo zawodowe.

Finansowanie projektu

- Całkowita wartość projektu: 1 977 053,90 PLN
- Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 878 201,20 PLN

Rozeznania rynku

Biuro Projektu:

Fundacja Challenge Europe
al. IX Wieków Kielc 6/17, 25-516 Kielce
e-mail: kis@fundacjachallenge.org

Biuro dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, bez barier architektonicznych w którym dostępna jest pełna dokumentacja wdrażanego projektu oraz zapewniające uczestnikom możliwość osobistego kontaktu z kadrą projektu oraz uzyskanie pełnych informacji o projekcie w szczególności  o zasadach rekrutacji i formach wsparcia oferowanych dla beneficjentów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie i skorzystania z oferowanego wsparcia!

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE