2024-07-10

Najnowsze Projekty Fundacji Challenge Europe

Fundacja Challenge Europe intensywnie działa na rzecz rozwoju społecznego i technologicznego w Polsce. Oto siedem najnowszych projektów, które ruszyły w 2023/2024 roku:

1. Digital Women Challenge
    Projekt wspierający kobiety z województw łódzkiego i świętokrzyskiego w rozwijaniu umiejętności cyfrowych, takich jak cyberbezpieczeństwo, programowanie w Pythonie oraz sztuczna inteligencja.

2. Na początek KIS
    Inicjatywa mająca na celu pomoc osobom z niepełnosprawnościami w wejściu na rynek pracy poprzez szkolenia i wsparcie doradcze.

3. Nowa droga zawodowa
    Projekt skierowany do osób bezrobotnych, oferujący szkolenia zawodowe oraz warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, mające na celu zwiększenie ich szans na znalezienie zatrudnienia.

4. Podkarpacki Start Zawodowy
    Projekt wspierający młodzież z Podkarpacia w wejściu na rynek pracy. Oferuje doradztwo zawodowe, szkolenia oraz staże, przygotowując uczestników do przyszłej kariery zawodowej.

5. Program Opieka Wytchnieniowa
    Inicjatywa mająca na celu wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie im chwilowego odciążenia i wsparcia w opiece.

6. Asystent Osobisty
    Projekt mający na celu poprawę funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami w ich środowisku poprzez wsparcie asystentów osobistych.

7. Możemy Więcej
    Inicjatywa oferująca kompleksowe poradnictwo dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, obejmująca doradztwo prawne, psychologiczne i zawodowe.

Konsekwentnie realizujemy swoją misję wspierania różnych grup społecznych, pomagając im w rozwijaniu umiejętności i zdobywaniu niezbędnych kompetencji. Więcej informacji o tych projektach znajdziecie na stronie PROJEKTY.